Еве колку чини да ја имате за една вечер манекенка, водителка … – елитна проституција на Балкан


Во паралелниот свет во хрватскиот шоубизнис царува проституција, кокаин и алкохол. – За викенд заработував и  до 3.500 евра. Ми приоѓаа различни мажи со секакви неморални понуди. За дружењето кое е вклучено и перверзии требаа да платат и до 200 евра од час. Бев згрозена од фактот дека сите тие девојки кои се претставуваат како хостеси се елитни проститутки.

prostitucija1

За придружба на богати тајкуни може да се заработи и 1000 евра. Многу нормално во цената е вклучен и сексот. Нема единствена цена воглавно се зависи од желбата на клиентот и колку му е длабок џебот. Секс за една нќ во луксузен хотел чини 1.000 евра и тоа го бараат само оние со најдлабок џеб. За дополнителни услуги, орален секс на пример, мораат да доплатат уште 150 евра.

Девојките радо се впуштаат во тоа, заработувачката е брза, нема предигри ниту задоволување… вака детално раскажува 22-годишната хостеса која работи во еден популарен ноќен клуб во Хрватска.

„За викенд би можела да заработам и до 3.500 евра! Ми приоѓаа разни мажи со секакви неморални понуди. За дружење кое вклучува и перверзии се подготвени да платат и 200 евра за час. Бев згрозена сфаќајќи дека сите тие девојки, кои се претставуваат како хостеси, така заработуваат и живеат со години. Сите тие беа елитни проститутки.  Девојките лесно се впуштаат во тоа, заработувачката е брза, нема предигра ниту заведување…“prostitutki

Убавицата со раскошни облини со нејзината приказна не` воведува во паралелниот свет на хрватскиот шоубизнис, на естрадната сцена каде што царува проституцијата, кокаинот и алкохолот, пишува порталот Express.hr.

Иако според цените тоа навистина е елитна проституција, во тој свет има и секс во валкани тоалети, на паркизни од клубовите…

„Знаете, клиентите пред сексот речиси секогаш бесплатно им даваат кокаин. Ги опиваат, а потоа ги водат на договореното место. Се плаќа однапред. Девојките често учествуваат во секс со повеќе клиенти, дури и со десет мажи истовремено. Така одеднаш се заработува 1.500 евра. Секако, девојките се согласуваат на тоа откако се многу издрогирани. Следниот ден не се ни сеќаваат што се случувало минатата ноќ. Најчеста заработка е 400 евра и тоа се добива за секс со двајца“, раскажала една од учесничките во светот на проституцијата.prostituke-5

„Девојките од тој свет мислат дека успеале кога снимиле песна или спот, ако се појават на некоја насловна страница како манекенки, а потоа стануваат „пријателки“ со некој богат спортист или магнат. Обично, тие на девојките им плаќаат луксузно уреден стан во елитни квартови, им купуваат облека, ги носат на егзотични патувања. Бев шокирана кога неодамна ми пријде познат спортист од еден загребски фудбалски прволигаш и без пардон ми понуди со него да отпатувам во Турција на повеќедневни подготовки. За тоа би ми платил се` што ќе посакам, ми рече дека сум е**но добра роба. Мислам дека во игра беше цифра од 5.000 евра, а со мене би требало да дојде уште една девојка. Тогаш сфатив дека елитната проституција цвета и во светот на спортот, во кој се вртат големи пари. По правило, вистинска елитна проститутка во годината може да да заработи буквално колку што ќе посака“, раскажала девојката појаснувајќи дека дел од заработката од проституирањето оди кај макрото, пишува порталот Express.hr.

„Девојките се одлучуваат за проституција затоа што тоа е најбрза заработка. Ниедна од нив не сака навистина да пее, а од манекенство во Хрватска не може да се живее. Скапа облека, луксузи и познанства со богаташи е стилот на живот кон кој тежнеат. Ете, попрво се согласуваат на секс со 10 мажи, отколку да станат во осум часот и да работат некоја нормална работа. Нивниот систем на животни вредности е извртен.“

„Местата за евтин секс набрзина речиси не се бираат. Најчесто тоа се биртии полни со мафијаши и џган. Набилдан ќелавко ја носи проститутката до валканиот тоалет и за 15 минути и` плаќа околу стотина евра. Напалениот клиент под дејство на алкохол и дрога со девојката веќе до тоалетот целосно ја соблекува облеката“, раскажала хостесата.

Сведоштвото на една масерка говори за необичните обичаи за нарачка на услуги во салоните за масажа: „Маж во средни години арогантно влезе во собата. Се соблече и легна на маса. Беше горд на својата машкост, која се гледаше под белиот пешкир. Ми беше лошо од погледот на неговиот стомак и салото кое се разлеваше по масата. Сакаше да го задоволувам со рака и да го викам ’тато’. Се правев дека не гледам со која намера дошол, а тој на својот стомак стави 100 евра. Молчев. Додаде уште сто и чекаше… На крајот на стомакот имаше 500 евра, а јас молчев. Се налути и ми рече: ’Што е малечка, сакаш илјада, а?’ Се откажа…“

Ценовник

5.000 евра – Меѓу понудите кои ги зачудиле и искусните проститутки стои и една за излет со фудбалери од угледен прволигашки клуб.

3.500 евра – Викенд-наем на проститутки во хотели. Највисоката цена за викенд наем во хотелите достигаат само проститутки кои веќе се појавиле во медиумите како пејачки, старлети, манекенки…

3.000 евра – Викенд поминат на луксузна јахта. Заминувањето на јахта е облик на сезонска проституција, но оргиите на палуба понекогаш знаат да излезат од контрола и не се сите девојки подготвени за нив.

1.000 евра – Секс за една вечер во луксузен хотел. All inclusive понудата им е омилена на проститутките, особено ако подразбира згоден, пристоен и уреден клиент.

100 евра – Брзински секс во автомобил на паркинг. Неретко со кокаин, кој се подарува, најефтиниот секс подразбира презерватив, но и лошо место…

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1