Еве колку плата земаат вработените во Фејсбук


facebook-money-500

Facebook неодамна во еден ден достигна милијарда корисници.

Зад Марк Цукерберг стои цела армија на луѓе кои се грижат за социјалната мрежа да работи беспрекорно.

На листата на најплатени работни места во Facebook се инженеринг менаџерите. Тие земаат по 166.661 долари месечна плата.

Потоа вишиот инженер за софтвер зема 160.638 долари, а обичен инженер зема 157.080 долари.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1