Еве на кого е – мајката на Аџелина Џоли била поубава и од неа (Фото)


Најубавата жена во светот својата убавина ја наследила од својата мајка.

Анџелина секогаш била многу поврзана со својата мајка, додека со својот тако, актерот Џон Војт, со години била во лоши односи.jolie

Маршелин и Војт се венчале кон крајот на 1971. година, покрај Анџелина го добиле и синот Џејмс Јејвен. Разводот се случил во 1976. година, поради неверство на Војт.jolie3

Маршелин починала на 27. јануари 2007. година, на 56 години, откако речиси 8 години се борела со рак на јајниците и рак на дојката.jolie11.jpg500 jolie4

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1