Еве што се случува на само 14 километри од Куманово (ВИДЕО)


Од судирот во Куманово засилени се патролите на полицијата на српско-македонската граница. Безбедносната ситуација на границата меѓу Србија и Македонија е стабилна, потврдиле за Алџазира од Жандармеријата на Србија.pol-aldz

Министерството за внатрешни работи на Србија на границата со Македонија испратило 480 припадници на Жандармеријата, а во граничниот појас има и 60-тина специјалци.

Видео: Алџазира

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1