Еве што значат мистериозните графити на мигрантите


Мигрантите од Сирија кој поминуваат низ балканските држави, не е ретко да остават графити-пораки на ѕидовите каде што престојуваат.grafittii

Ние не можеме да ги разбереме тие графити, но за нив многу значат.

Српскиот медиум 24 часа, направи снимка од графитите во Белград и го дава нивното значење.

Погледнете го видеото тука. 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1