Фатен на граница – сакал да внесе пиштол сокриен во печено пиле со кајмак


Цариниците на српскиот граничен премин Келебија се шокирале кога виделе пиштол сокриен, верувале или не, во печено пиле.

Screenshot_82

Оружјето било пронајдено во торба со храна, во делот за багаж кај автобусот кој сообраќај на редовна линија Врњачка Бања-Париз, а се работи за пиштол „Застава 7,6мм М70“.

За настанот да биде уште пошокантен, во тегла со пиперки бил пронајден уште еден дел од расклопениот пиштол замотан во алуминуимска фолија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1