Фејсбук ги тестира звучните нотификации – корисниците иритирани


Како и досега Фејсбук преку случајно избрани корисници ја тестираше новата сервис аудио услуга, која се состои во начинот на известување кога ќе добиете некоја нова порака или известување.

Секогаш кога некој ќе напише нешто на вашиот ѕид, или пак ќе ве побара за пријател, честитки за родендени и слично ќе слушнете звук. Од досегашните известувања од корисниците, извештаите покажуваат дека ваквата новација е досадна и нервира.

Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1