Фетаи: Тројца лекари давале фалц боледувања да се одложи судењето


Обвинителката од СЈО Фатиме Фетаи, која го води предметот Насилство и шамари во Општина Центар, по пријава во Лекарската комора на Македонија, фати тројца лекари кои му давале фалц боледувања на обвинетиот Милан Андоновски, пренесе СДК.

Фетаи рече дека против таквата непрофесионална постапка на лекарите ќе бидат покренати соодветни постапки.

Денеска сите обвинети меѓу кои и екс премиерот Никола Груевски се изјаснија за невини.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1