ФОТО: 38 год мајка – Ова е жената која се самозапали во Бугарија


Триесет и осумгодишната жена која вчера попладнето се запали пред зградата на претседателот на Бугарија во Софија,е Лидија Петрова.zena-bg1-500

Лидија била фотограф по професија и мајка на едно дете. Таа вчера наутро им посакала добро утро со песна на Марк Нопфлар на своите пријатели на Фејбук, пред да тргне во самоубиствената мисија.

Лидија исто така често држела и предавања на деца кои ја сакаат фотографијата, а нејзиното мото на предавањето било дека стравот е најголемиот непријател на фотографијата.lidija500

Жената се здоби со тешки изгореници, по што беше префрлена во болница. Тамошните медиуми јавуваат дека здравствената состојба на Лидија се уште е критчна.samozapalenata500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1