ФОТО: Автомобил влета во „Глобал“ во Струмица


Aвтомобил синоќа околу 1 час по полноќ од засега непознати причини влетал во трговскиот центар „Глобал“, пишува порталот Струмицаденес.мк.

Очевидци тврдат дека возачот изгубил контрола на возилото по што излетал од патот забивајќи се во еден од излозите на продавниците на трговскиот.

-Засега нема информации за состојбата на возачот, ниту за повреден пешак кој се наоѓал на локацијата каде се случи несреќата, пишува порталот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1