ФОТО: Димитар Андоновски ја побара Христина за жена


Христина му кажа ДА на Димитар Андоновски. Со песната „Разбуди ме на полноќ“, пејачот Димитар Андоновски ја побара својата девојка Дамедулеска Христина за жена – објави телевизија Тера.

dimitar-1
…Ако си осамена и мене пак ме сонуваш разбуди ме на полноќ раскажи ми го сонот…се зборовите од песната која Андоновски и ја посвети на Христина. Ова се случуваше на хуманитарниот концерт кој во Битола вечерва го изведоа Ламбе Алабаковски и Димитар Андоновски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1