ФОТО: Еве ја оставката на Кралев – си заминува од лични причини


kralev„Сепак, ја користам оваа прилика да Ве известам дека од лични и фамилијарни причини не сум во можност да целосно и посветено ги реализирам проектите кои се планирани за следниот период а за кои сум длабоко уверен дека ќе имаат значаен придонес во подобрување на севкупната состојба во образованието како и развојот на Македонија“ – стои во оставката која Кралев му ја испратил на Груевски на 19 април

Foto – Maxim

ostavka

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1