ФОТО: Еве како Абрамович полни гориво – Стави за милион


Рускиот милијардер Роман Абрамовиќ веќе десет години со својата јахта плови по Јадранот. Во саботата, убавицата Eclipse пристигна во Дубровник за да наточи гориво.

Инаку јахтата на Абрамовиќ е долга 163,5 метри и вреди над 800 милиони долари. Точењето го извршиле 40 цистерни, а сметката за гориво била еден милион долари.

abramovic-630x419

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1