ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Бик усмртил старец на селски фестивал


Маж на старост од 70 години им подлегна на повредите на пат за болница откако бил прободен од бик. Несреќата се случила за време на фестивалот  во португалското село Моита кога група мажи го провоцирала бикот.bik napadna covek

Бикот трчал наоколу, во еден момент  го стигнал старецот и му ги зарил роговите првин во грбот, а потоа и во стомакот.

Дури тогаш бикот го забележал црвеното знаме со кое се обидуваа да му го свртат вниманието. За несреќниот човек беше доцна.

НАПОМЕНА: Видеото е со вознемирувачки карактер.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1