Фото: Еве како изгледа новиот театар


Покрај основната функција на објектот, театарот сам по себе претставува и музеј со оглед дека преку темите на орнаментиката која ги краси ложите во внатрешноста е претставен дел од богатото македонско културно наследство, а посетителите можат да се запознаат со историјата на театарот на овие простори.

ФОТО: Нетпрес

teatar5

teatar4

teatar6

teatar3

teatar2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1