ФОТО: Грците лепат пораки на македонските автомобили


Откако гребеа и фарбаа македонски автомобили поради знакот МК, нашите јужни соседи најдоа нов начин да не’ негираат. Имено, тие сега имаат поголем лист испечатен со црни букви кој го лепат на македонските автомобили.

„Употребата на знакот МК на ова возило не значи дека Грција ја препознава валидноста на овој знак“.

Foto – Kurir.mk

nalepnici2222 nalepniciii

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1