ФОТО: Груевски фотографиран како шета во Унгарија


Поранешниот премиер на Македонија, Никола Груевски, кој откако беше осуден на 2 години затворска казна за случајот „Тенк“ замина во Унгарија каде што доби азил, фотографиран е на прошетка во Будимпешта.

Засега не е познато кој е автор на фотографијата, ниту пак дали истата е автентична, иако унгарски новинари веќе ја споделуваат на Фејсбук и на Твитер, a ja пренесуваат и повеќе македонски медиуми меѓу кои и Прес24.мк, Kanal5.mk, tv21.mk и повеќе портали

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1