ФОТО: Имал само 9 години -Ова е најмладата жртва на нападот во Анкара


Најмладата жртва на терористичките напади во Анкара имала само 9 години. Кога ќе пораснел, сакал да биде адвокат, а неговите родители да ми купеле таблет или компјутер. Но, желбите на 9-годишниот Вејсел Атилган, за жал не се остварија.

Најмладата жртва во терористичките напади во Анкара, вчера беше погребана заедно со најголем дел од 97-те жртви.

Неговите соученици и наставниците му оддадоа последна почит во училиштето, каде неодамна пред камерите ги раскажал своите желби.

11500039098_620x410

950000ntitled-1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1