ФОТО: Како ќе изгледаат новите полициски возила?


Заврши рокот за доставување на понуди по јавниот тендер за набавка на сто возила во полициска изведна објавен на 25.04. годинава.

Комисијата при МВР задолжена за јавни набавки денеска во МВР јавно ги отвори понудите што беа доставени во законски предвиден рок, и притоа беше констатирано дека се пристигнати четири понуди од компаниите: “Автонова” со возило “Цитроен Ц1Х”, “Еуроимпекс” со “Пежо 107”; “Порше Македонија” со “Шкода Сити Гоу” и “Авто Македонија” со “Шевролет спарк”.

Фото – Курир

c-1-500

pezo-500

pol3

spark-500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1