ФОТО: Kамионџијата Андруш со трогателен статус на Фејсбук


Камионџијта Андруш Ангелковски кој ја освои јавноста пеејќи песни во својот камион неодамна сними и дует со фолк пејачот Наум Петрески.

Screenshot_125

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1