ФОТО: Кој е овој мистериозен човек во Спомен-куќата на Тоше Проески?


Фан-страната на Тоше Проески сподели интересна фотографија која предизвика низа коменатри на социјалните мрежи.

download3_thumb_medium500_267

На Гумење во Крушево во спомен куќата на балканската поп звезда Тоше Проески вчера неговите најверни подржувачи од Македонија од Хрватска и од Србија да го одбележат неговиот 34 -ти роденден, да го посетат неговиот гроб и да ги промовираат неговите најновите музички и видео спотови…

За хрватските фан подржувачи Тоше има само еден ден – денот кога тој се роди. Во спомен куќата денеска беа промовирани нови експонати – дел од омилената гардероба што неодамна ја преотстапи семејството Проески.Screenshot_5

Гробот на Гумење, и манастирот Свето Преображение, во изминативе седум години го посетиле над 2 милиони подржувачи, а за три години откако е отворена спомен куќата на Проески повеќе од 200 илјади посетители – тврдат од фондацијата Тодор Проески…

Делот со занимливата фотографија можете да го погледнете на самиот крај од видеото

Kurir

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1