Трогателно: Последно збогум за музичката легенда Кемал Монтено


Бројни пријатели и членови на семејството денес присуствувааа на последното збогум со легендарниот пејач Кемал Монтено, кој што ја изгуби борбата со долгата и тешка болест на 21 јануари. На загрепските гробишта Мирогој, денес огромен број на пријатели му оддале последна почит на славниот пејач. kemal monteno

Својата богата кариера Монтено ја започна во шеесеттите години од минатиот век. Оттогаш, па се до неговата смрт, Кемал Монтено ја освојуваше публиката со мега популарните песни, а во текот на кариерата, тој објави вкупно 15 албуми.

Соработувајќи со огромен број на славни музичари, Кемал Монтено остави голема трага на музичката сцена во целиот регион, а во Македонија секогаш беше гостин кој предизвикуваше радост кај неговите фанови, но и самиот тој призна дека ужива кога е тука. kemal pogreb 2 kemal pogrebkm6 kemal-mont-pogrebb-04km1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1