ФОТО: „Комуналец“ урна бандера во дворот на Драган Вучиќ


Камион за чистење снег на ЈП ОХРИДСКИ КОМУНАЛЕЦ предмалку удри во дрвена бандера и истата ја урна директно во дворот на познатиот телевизиски водител Драган Вучиќ, објави „Охрид 1“.

Фото: „Охрид 1“

Фото: „Охрид 1“

Бандерата служела за пренос на кабли од кабелските оператори и телеком па на дел од улицата АСНОМ неможе да се помине  заради каблите кои висат ниско над коловозот.

Местото не е обезбедено а постои веројатност друго возило да ги повече каблите, а со тоа да предизвика нови неприлики, урната бандера да ја извлече на патот или да настрада некој минувач.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1