ФОТО: Кристално чист базен среде поплава


Германија и централна Европа сеуште се справуваат со последиците од поплавите, но природните непогоди овозможија да бидат направени и некои крајно необични фотографии.

ака фотографот на Ројтерс успеал да слика надреална фотографија на која добро се гледа недопрениот базен со кристално чиста вода во подрачjето кое што е целосно поплавено со водата од матната и каллива Елба која се излеа од коритото.

Фотографијата е направена во близина на германскиот град Магдебург во зоната поплавена од реката Елба.

Курир

bazen_2-500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1