ФОТО: Мајка на 5 деца почина на Нова година


Кети Тејлор од Јута морала да го роди својот син Лук во 26-та недела од бременоста, бидејќи и дијагностицирале рак на кожата.majkazrtva

Оваа мајка на пет деца, го очекувала шестото дете кога добила ужасни вести – рак на кожата кој бара агресивен третман. За да го спаси своето неродено бебе, Кети одбила третман додека не го роди синот.

Лук се родил во 26 недела од бременоста и неговото здравје било во сериозна опасност. Две недели подоцна, бебето починало на одделението за интензивна нега. Здравјето на Кети полека се подобрувало, па таа била пуштена на домашно лекување.

2majkazrtva

Но на последниот ден од годината, 31 декември 2014 година, Кети починала.

Зад себе ги оставила своите пет деца и сопругот, кои велат дека вечно ќе ја паметат нејзината несебичност и пожртвуваност.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1