Пијани и пиштол голи војници на КФОР бегале низ плоштад во Скопје без да платат во кафана


Двајца припадници на данскиот контингент на КФОР од Косово се уапсени рано утрово на плоштадот Македонија во Скопје.

Полицијата извести дека војниците го нарушиле јавниот ред и мир. Како што дознава ПлусИнфо од полициски извори војниците биле поднапиени.

policija plostad nokj sneg

Се соблекле голи и избегале без да платат од локалот каде славеле. За да не дојде до поголем проблем тие се приведени во станица.

За инцидентот е известена и нивната команда во Косово.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1