ФОТО: Мајка на три деца моли за да преживее


vanja-1a40-годишната Валентина Калежиќ од Белград до пред две години живееше како во бајка, во среќен брак и со три деца. Сега, секојдневно се моли за помош за да преживее.

Таа има леукемија и мора да се направи трансплатација на коскена срж. Децата, вели, и се најважни во животот, за нив сака да биде здрава. Тие најмногу и помагаат сега, заедно со нивниот татко и докторите.

Хемотерапија, голем број лекови, третман со матични келии, многу болка. Вака тече нејзиното секојдневие.

Во Србија за неа веќе се донира преку хуманитарна акција поттикната од нејзиниот сопруг.

srbinka

vanja2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1