Фото: Масовен митинг на ВМРО ДПМНЕ: „Македонија силна„ – еве која бројка се споменува


Македонските граѓани дадоа масовна поддршка на големиот народен собир организиран од страна на владејачката ВМРО-ДПМНЕ. Река народ се собра пред Собранието на Република Македонија, а преплни се и Градскиот трговски центар, како и сите улици во централното градско подрачје кои водат кон Собранието, пренесуваат медиумите.

Повеќе од 90 илјади граѓани масовно излегоа и дадоа поддршка на ВМРО-ДПМНЕ, пишуваат дел од медиумите

Собирот започна со едноминутен молк во чест на хероите кои загинаа минатиот викенд борејќи се против терористите во Куманово.

Македонија24 – ЖИВО од митингот на ВМРО ДПМНЕ

narod-3jgfsdhfsj

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1