ФОТО: Мистериозна фигура на човек се појави над небото над Чиле


Мистериозна фигура на човек се појави на небото откако еруптираше вулканот во Чиле. На сликата се гледа фигура на човек за која локалното население верува дека тоа е порака од Господ.

Во средатa е прогласена вонредна состојба откако вулканот еруптираше. Вулканот исфрли чад и лава во висина од 15 километри.vulkan-6-

Фигурата на човек е сликана од Хариет Груневалд, кој е жител на градот Пуерто Монт. Кога ја слушнав ерупцијата истрчав за да видам што се случува и почнав да сликам со апаратот. И тогаш ја видов фигурата како се појави, изјави Хариет. На почетокот мислев дека фигурата ја гледам само јас но кога ја покажав сликата на мојата фамилија фигурата можеаа да ја видат и тие, додаде тој.

Локалното население верува дека со ова Бог сака да ни покаже дека не е среќен со тоа што луѓето си го прават еден на друг.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1