ФОТО: Младоженци во Охрид се возеа со „фиќо“


Веста дека во Охрид се појавило фиќо кое се користи за свадби предизвика оргомен интерес, а повеќето читатели се интересираа кој се младенците кои во време кога сите се тркаат на свадбите да се качат во што поголеми автомобили или џипови, па дури и лимузини, едноставно решиле на свадба да одат со фиќо, јавува порталот ohrid1.com.

Охрид 1 истражи и дозна дека тоа  се Андреа Горгиева , родена Станиќ од Охрид , додека новиот охридски зет е Александар Горгиев од Штип, кои во буквална смисла на сите има покажаа дека народот кога ја пеел песната Среќата со пари не се купува,  целосно имал право.

fikjo

 

fikjo-2

fikjo-1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1