ФОТО: Наезда на змии во Скопје – огромна змија на кејот на Вардар во Скопје


Иако змиите ретко се среќаваат во урбаните средини топлото време како да ги мами дури и во градот. По вчерашната информација дека змија дури влегла и во работните простории на една фирма денеска повторно е забележана змија на Кејот.

Оваа фотографија која се појави на Твитер е фотографирана на кејот на Вардар во главниот град. А како што може да видите се работи за поголемка змија.

Бидете внимателни, не се обидувајте самите да ги фатите иако повеќето од змиите кои се среќаваат во градот не се опасни.

Пет лица каснати од змии завршиле на Инфективна – Еден едвај го спасиле

ФОТО: Смок влегол во една скопска канцеларија

zmija-kej11

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1