ФОТО: Ова е Адон – кучето кое ја намириса половина тон марихуаната


 

Лабрадорот Адон од Царинската единица за откривање на наркотични дроги, е кучето кое ја надушкало марихуаната во камионот кој наместо цемент бил полн со дрога.

Токму Адон го открил точното место на специјалниот бункер каде била сокриена половина тон марихуана што синоќа беше запленета на граничниот премин Ќафасан.

Адон, како и полицајците и цариниците денеска, гордо стоеше покрај запленетата дрога во касарната “Ѓорче Петров“ во Скопје.

Фото Нет прес

Фото/Видео: Во камион за цемент шверцувале 3 милиони евра вредна марихуана

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1