Фото: Ова е Скопје денеска – поделен народ


Ова е Скопје денеска – поделен народ. На едната страна приврзаници на власта, на другата на опозицијата. помеѓу тампон зона и полиција. Како да сме во Бејрут, а не во Скопје. Народот сам против себе во име на политиката 🙁 

Фотографијата е од социјалната мрежа Фејсбук

ВИДЕО – Еве каква е атмосферата пред собрание

sobranie dve strani

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1