ФОТО: Почина жената на која Цеца и ја исполни последната желба


На официјалната Фејсбук страна на популарната пејачка Цеца, објавена е фотографија на која таа е во страсна прегратка со Кристина.

Кристина, жената на која Цеца Ражњатовиќ и ја исполни последната желба, починала од тешката болест со која се борела подолг временски период.

ceca.jpg500

Иако болуедувала од рак, Кристина била голем фан на српската пејачка. Имала желба да ја запознае и да ја види, а нејзините најблиски и го приредија тоа изненадување.

Цеца отишла да ја посети Кристина, а сето тоа го организираше емисијата „Све за љубав“

– Имам едно изненадување за Кристина. Се надевам дека личам на Цеца, рекла пејачката и влегла во собата на Кристина пеејќи. Кристина и се фрлила во прегратка плачејќи од среќа.

На официјалната Фејсбук страна е објавена фотографија на која се во страсна прегратка Цеца и Кристина, а во чиј опис пишува „Ангелу почивај во мир“.

Погледнете ја снимката како Цеца ја изненади Кристина:

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1