Фото: Почна да се гради Панорамското тркало во Скопје


Скопски „Бетон“ почна да го гради Панорамското тркало во водите на реката Вардар во центарот на Скопје, откако попладнево осамна таблата со основните информации за инвеститорот и за изведувачот на овој проект, објави Фокус.

Градот Скопје одлучи Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП) да биде инвеститор на Панорамското тркало за што ќе потроши повеќе од 15,5 милиони евра, од кои еден милион ќе ги донира Агенцијата за електронски комуникации (АЕК).30012014133203_panoramsko trkalo

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1