ФОТО: Поради екстремно ниските температури и снегот пола Македонија е во жолта алертна фаза


Пола Македонија се наоѓа во жолта алертна фаза поради екстремно ниските температури кои ги зафатија овие 3 региони од нашата земја. Температурата вечерва во Македонија се спушти и до -20 степени, а во Пелагонискиот дел температурата се движи околу -15 степени целзиусови.

Поради снегот, вчера повторно е затворен за сообраќај патниот правец кон Охрид.

a9562e4ef3ee185b2ccb955e188d5525_L

 

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1