ФОТО: Пожар во ГТЦ – изгореа дуќани


Еден дуќан, кафетерија и продавница за готови производи на површина од 50 метри квадратни беа зафатени денеска во пожарот што изутринава избувна во Градскиот трговски центар.

poz_3-500Пожарот, како што информира командирот на Противпожарната единица Скопје Благоја Менковски, е локализиран и не е дозволено негово ширење.

Во гаснењето учествувале 26 пожарникари со 10 противпожарни возила. Причината за пожарот и проценката за предизвиканата штета ќе биде направена по увидот на полицијата.

Извор/Курир

Фото: Денешен

poz_3-500

poz_2-500

poz_1-500

poz_4-500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1