Фото: Радост во домот на Груби – Ахмети му стана кум на синот


Пратеникот Артан Груби имаше причина да слави, па се пофали на социјалните мрежи.

Во својот пост тој напиша дека лидерот на ДУИ, Али Ахмети, станал кум на неговиот син Епир.

– Денес Епир наполни две години и моето семејство е почестено што токму на неговиот втор роденден една од најценетите личности, Али Ахмети, стана негов кум.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1