ФОТО: Се облече во фустан за погребот на другарот– но причината за тоа ќе ве трогне


Кевин Елиот и неговиот неразделен пријател Бери Дилејни, склучиле навистина бизарен договор пред да заминат во војска.

Имено, тие двајцата си ветиле дека доколку некој од нив почине, другиот ќе дојде на погребот облечен во најлошиот можен фустан.

За жал, три години по заминувањето во војска, Кевин починал.barryprint

Бери не го заборавил ветувањето кое го дал на својот неразделен пријател, па на погребот се појавил облечен во жолт фустан и високи розови чорапи.

Иако можеби ќе помислите дека сите присутни го гледале со чудење, целото семејство и пријателите веќе знаеле за бизарниот договор и го поддржале Бери во неговата постапка.1barryprint 4barryprint

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1