ФОТО: Страшна сообраќајка во скопски Аеродром


Тешка сообраќајка, рано утрово, неколку часа по плноќ се случила на булеварот Јане Сандански во скопски Аеродром. Според информациите, возачт излетал од патот со својот автомобил и удрил во заштитните столбчиња. Од силината на ударот искршил десетина столбчиња, кои за среќа усепале да го запрат да влезе во излозите на блиските деловни објекти. Утрово на улицата можеше да се види многу масло од автомобил. За среќа возачот поминал без повреди.

Прес24

102685188132187053771055582544814482878391n1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1