Фото: Се продава куќата на Џон Ленон


Се продава куќата на Џон Ленон. Прекрасната вила е изградена во 1965 година и лоцирана е во Лос Анџелес.
Некогашната куќа на починатиот битлс Џон Ленон се најде на пазарот на недвижности, Вилата се простира на 400 метри квадратни има 4 спални соби, една дневна, кујна, 4 бањи и уметнички ентериер. Секоја просторија е луксузно опремена со модерна технологија. Во дворот на вилата одвоен е мини спа дел, а нормално има и базен.

Процената на оваа куќа изнесува околу 5 милиони долари.

Дека луксузната вила вреди за секој долар – погледнете ги фотографиит.

Tags: , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1