Tag Archives: foto

Фото: Најчудни сообраќајни несреќи – како ли успеале

Ова се фотографии од цел свет – најбизарни и најчудни сообраќајни несреќи. Автомобили на кров, на дрво и каде ли уште не – погледнете ја фотогалеријата.  

______________________________________________________________________________________________________

Фраерот кој не сакаше да се жени – сега со бебенце на слика – Роби Вилијамс

  Роби Вилијамс објави фотографија како ја држи два дена старата ќеркичка Теодора Розе – овој довчера заколнат ,,нежења,, кој тврдеше дека вечно ќе остане сам и ќе се забавува сега е во сосема поинакво светло.  

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Комшија не ве ограбија – извршители ви земаа се, ама дојдете на кафе

  Оваа порака го чекала сопственикот на еден стан во Србија – станот бил празен, но добриот сосед се потрудил навреме да го информира да не џабе врти во полиција.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Боже нека аутото ми работи како саат, нека не троши многу – АМИН

    По поскапувањето на бензинот само господ може да ни е напомош. Дали овој горд сопственик на овој автомобил тоа си го земал здраво за готово?

______________________________________________________________________________________________________

Шпанско списание ја стави Мишел Обама гола на насловната страна

Мишел Обама се појавува на насловните списанија од Тајм до Вог како моќна и убава жена, но шпанскиото списание Фуера де Серие ја претстави сопругата на американскиот претседател како робинка со голи гради.

______________________________________________________________________________________________________

Билборд само што не паднал кај Скопјанка – Фото

  Заштитникот на билбордот само што не се откачил. Жителите велат така стои веќе некое време и никој не го санира. Секој момент може да се падне и не дај боже да предизвика несреќа.

______________________________________________________________________________________________________

Во Охрид, на шпагети од сладолед – Фото

Најнова мода, кај љубителите на сладоледот е шпагети од сладолед.

______________________________________________________________________________________________________

Најдобра фотографија до сега од Белград – снимена од Меѓународната вселенска станица

Еве ја најдобрата фотографија на Белград која до сега не сте имале прилика да ја видите.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Нова марсовска мистерија – Кјуриосити испрати фото со мистериозна дамка, ни НАСА не знае што е!

Одблесок прашина или пак ефект предизвикан од делови од вселенски брод, засега никој не дава цврст одговор.

______________________________________________________________________________________________________

Приказна која остава без зборови!!! Како сопственикот ГО САКА своето куче!!!

Фотографијата на која сопственикот го заспива своето куче во езерото ги освои срцата на милиони луѓе ширум светот. Сопственикот Џон Унгер го држи својот миленик во водата на езерото Супириор. Тоа е единствениот начин на кој Чоеп може да спие.

______________________________________________________________________________________________________

Си го видела бебето на оглас на сајт за продавање – сликите земени од Фејсбук

Една мајка од Ванкувер пребарувала низ интернет страниците со огласи, кога меѓу нив го видела лицето на своето бебе.

______________________________________________________________________________________________________

Алармантно: Кампања против фалсификувани играчки во ЕУ

Европска комисија покрена кампања против фалсификувани играчки, кои содржат високо ниво на токсични супстанци, а се продаваат ширум светот. Воглавно се работи за фалсификувани играчки кои што доаѓаат од Кина и кои се опасни по здравјето на децата.

______________________________________________________________________________________________________

Фоторобот на осомничениот бомбаш самоубиец од Бургас

секој граѓанин кој можеби ќе го препознае лицето или има какви било информации во врска со него, истите да ги пријави во најблиската полициска станица или на бесплатните телефони на Министерството.

______________________________________________________________________________________________________

Брука новинарска – Австриски весник лажирал слика од Сирија

Најголемиот австриски весник ,,The Kronen Zeitung,, кој го читаат три милиони луѓе овјавил фотографија од Сирија на насловната страница.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Ползел 200 метри и ја удирал главата од бетон за да му прости жената

Среде бел ден еден маж во градот Путиан во кинеската провинција Фујиан, ползел по патот и си ја удирал главата од бетонот.

______________________________________________________________________________________________________

Изволте бермуди за 150 денари – газдата е на дијазепам

Инвентивноста на продавачите на тезгите низ Скопје нема крај. На шеговит начин ќе те натераат богами и да купиш.

______________________________________________________________________________________________________

ФОТО: Погледнете со што на Инстаграм се фалат децата на богаташите

Многу фанови на друштвените мрежи како што е Твитер, користат Инстаграм да покажат колку се млади и луди или едноставно како го минуваат денот.

______________________________________________________________________________________________________

Видео/ Фото – загинатите во експлозијата во Бугарија биле тинејџери

  Бугарските медиуми јавуваат дека загинатите се тинејџери. Последниот биланс е 4 мртви и над 30 повредени, но странските медиуми јавуваат различни бројки на загинатите – според едни најмалку 7 лица им подлегнале на повредите.  Државната телевизија пред малку јави дека се потврдени 7 мртви.  Сеуште нема официјална информација за бројот на жртвите од страна […]

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1