Си го видела бебето на оглас на сајт за продавање – сликите земени од Фејсбук


Една мајка од Ванкувер пребарувала низ интернет страниците со огласи, кога меѓу нив го видела лицето на своето бебе.

Личноста која ја ставила сликата на оглас напишала дека бебето е на продажба. Жената веднаш ја известила полицијата која утврдила дека некој земал фотографии од нејзиното бебе од Фејсбук каде што таа веќе ги имала објавено.

Полицијата  е во потрага за  личноста која  ја ставила фотографијата од бебето за да утврди дали станува збор за лоша шега или навистина некој сакал да го продаде нејзиното дете.

Tags: , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1