Tag Archives: sad

„Останете дома и заклучете се“ САД трага по убиецот на најмалку 22 луѓе во вооружен масакр

Најмалку 22 лица се убиени во две масовни престрелки во ресторан и куглана во Левистон, Мејн, САД, јавува Си-Ен-Ен. Според извори од органите на редот, повредени се 50 до 60 луѓе. Полицијата го идентификуваше Роберт Кард (40) како напаѓач, додавајќи дека тој треба „да се смета за вооружен и опасен“. Ресторанот Шеменгис (Schemengees Bar and […]

______________________________________________________________________________________________________

Тексас сака да се отцепи од САД

Петиција за отцепување на сојузната држава Тексас од САД испратија жителите кои со 119.209 потписи бараат самостојност.

______________________________________________________________________________________________________

САД се откажуваат од нафтата?

За 40 години и многу милијарди долари сонот може да стане јаве.

______________________________________________________________________________________________________

За 2013 година предвидени 11,000,000 долари за истражување на HAARP системот

И покрај светската економска криза која го зафати глобалниот свет, програмата за истражување на HAARP во наредната година ќе има буџет од 11,000,000 долари, со цел да се добие увид на физичките аспекти на природните феномени како што се магнетните бури и гео-физичките феномени.

______________________________________________________________________________________________________

Кина на врвот на светот со помош на интернет

Кина триумфираше над САД како најголемиот светски интернет корисник.

______________________________________________________________________________________________________

Старт на 3 светска војна ако Израел го нападне Иран – се заканува Техеран

Техеран соопшти дека секој напад на земјата од страна на Израел ќе го толкуваат дека е со благослов и одобрение од САД и тогаш тие ќе одговорат со иста мера на американските бази во Бахреин, Катар и Авганистан.

______________________________________________________________________________________________________

Москва со порака до САД: Не ги сакаме вашите пари одете си !

Русија ја обвини Америка дека сакаат преку финансиската помош за развој, да ја искористат Москва, со цел да влијаат на руската политика и на исходот на изборите во САД и тоа на еден ден откако во оваа земја беше затворена мисија на примање на парична помош.

______________________________________________________________________________________________________

Америка ќе размисли двапати пред да ги поддржи Исламските радикали (Видео)

,,САД со децении ги финансираше исламските групи низ целиот свет и смртта на американскиот амбасадор во Либија, е само уште еден пример за тоа како милитантите поддржани од стрна на радикалната исламска идеологија на крајот ќе го сврти своето оружје против нивните патрони во Вашингтон.,,

______________________________________________________________________________________________________

Северна Кореа и се закани на Америка дека ќе го зголеми нуклеарниот арсенал

Северна Кореа денеска се закани дека ќе го зголеми и модернизира нуклеарниот арсенал „до незамисливи граници“, доколку САД не ја промени политиката кон оваа комунистичка земја.

______________________________________________________________________________________________________

На светскиот пазар, САД продава оружје како 16 Русии

Соединетите Американски Држави во 2011 година за трипати ја имаат зголемено продажбата на оружје на други земји, со што оствариле рекорден приход од 66,3 милијарди долари, се наведува во извештајот на Конгресот на службата за истражување.

______________________________________________________________________________________________________

ВИДЕО: Што е Хаарп – антените кои ја менуваат климата, а никој не знае дали и колку се опасни

Овие антени ја менуваат хемиската структура на повеќеслојната атмосфера, односно можат да ја затоплуваат или пак ладат климата на одделен дел на планетата.

______________________________________________________________________________________________________

Скандалозно: Штетнo или не – на 12 октомври се тестира HAARP – Србија не смее да ги тргне антените до 2050 година!!!

Антенски ХААРП систем на 12 октомври ќе емитува најака емисија на зрачење во јоносферата истовреме од десет постројки кои ги има на планетата, вклучувајќи го и она кај Барајево во Србија, а никој не знае какви ќе бидат последиците од оваа проба, односно експеримент.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Малите американчиња учат дека основачот на Викиликс е терорист

Во САД деновиве се појави контроверзна сликовница која ги учи децата да ги распознаваат терористите. Меѓу сликичките се наоѓа и онаа на Џулијан Асанж.

______________________________________________________________________________________________________

Хомосексуалците нема да можат анонимно да донираат сперма

Поради тоа што има поголема шанса да се носители на ХИВ вирусот, на сексуално активните хомосексуалци во САД, ќе им биде забрането да бидат анонимни донатори на сперма.

______________________________________________________________________________________________________

Нов обид на“супер бабата“ ќе плива од Куба до Флорида без заштитен кафез од ајкули!

Упорната Американка Диана Ниад по четврти пат се обидува да биде првата личност што препливала од Куба до Соединетите држави без заштитен кафез од ајкули.

______________________________________________________________________________________________________

Москва против примената на законодството на САД на целиот свет

Намерата на Вашингрон да ги заплени имотите и да ги замрзне сите сметки на компаниите кои што сакаат да соработуваат со Иран, предизвика револт кај високите функционери во руското Министерство за надворешни работи.

______________________________________________________________________________________________________

Комарци убијци во САД ! – 30 мртви, 700 заразени со вирус

Вонредна состојба во американскиот град Далас, 30 лица починаа од убод на комарец кој го пренесува вирусот West Nile, пријавени се уште 700 инфицирани од овој смртоносен вирус, 65 лица се хоспитализирани во градската болница.

______________________________________________________________________________________________________

,,Бесими е храбар лидер,, – САД го подржа потегот на министерот во Слупчане

Амбасадата на САД во Македонија изрази подршка за потегот што го направи министерот Бесими при поклонувањето со 5 мина офицери на АРМ на споменикот на ОНА во Слупчане.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1