ФОТО: Погледнете со што на Инстаграм се фалат децата на богаташите


Многу фанови на друштвените мрежи како што е Твитер, користат Инстаграм да покажат колку се млади и луди или едноставно како го минуваат денот.
Инстаграмот во последните три години се покажа како средство за експонирање на ѕвездите и објавуваат слика која инаку не би стигнала до поголемата популација.
Така на сликите на Инстаграм можете да видите како младите и богати имаат приватни авиони, јахти, едрилици, вили, со брза храна пијат и шампањ, имаат свои возачи, пијат скапи ретки пијалоци, летуваат на фантастични места. Богатите се возат со хеликоптери кога им е досадно, воат луксузни автомобили…. Како на вас тоа ви изгледа?

Tags: , ,

Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1