Tag Archives: bogatasi

Словенечки претседателски кандидат: Ќе ја легализирам марихуаната, а на богаташите ќе им го земам целиот имот!

Еден од кандидатите за претседател на претседателските избори во Словенија, контроверзниот Артур Штерн (45) се залага за легализација на марихуаната и укинување на политичките партии.

______________________________________________________________________________________________________

Видео/Фото: Отпад за коли во Дубаи – милиони вредни автомобили на богаташи кои киднале поради кризата

Напуштени возила „мерцедес”, „ауди”, „јагуар” „Бе-Ем-Ве” на кои се насобира прашина – седат напуштени на отпадите за коли во Дубаи.

______________________________________________________________________________________________________

Еве каде го кријат богатството, супербогаташите – 21 билион долари

Најбогатите луѓе на светот далеку од очите на даночната управа, го сокриле своето богатство за кое што се верува дека изнесува повеќе од 21 билион долари.

______________________________________________________________________________________________________

ФОТО: Погледнете со што на Инстаграм се фалат децата на богаташите

Многу фанови на друштвените мрежи како што е Твитер, користат Инстаграм да покажат колку се млади и луди или едноставно како го минуваат денот.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1