Фото: Ползел 200 метри и ја удирал главата од бетон за да му прости жената


Среде бел ден еден маж во градот Путиан во кинеската провинција Фујиан, ползел по патот и си ја удирал главата од бетонот.

Фотографиите ги снимиле случајни минувачи. Кога го запреле и се обиделе да му помогнат челото му било облеано со крв. Но мажот одбил, не сакал да му помогнат.

Рекол дека многу и погрешил на сопругата и дека на овој начин моли за нејзина прошка. Истот ака рекол дека има намера да ползи така 1000 метри се до главниот плоштад.

Сведоците раскажуваат како минал околу 200 метри удирајќи си ја главата од бетонот. Нема информации што и направил на сопругата – и дали на крајот му простила.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1