Исчезна мајката на Мајкл Џексон – Семејството мисли дека е киднапирана


Мајката на починатата музичка легенда, Мајкл Џексон, 82-годишната Кетри Џексон и нејзината најстара ќерка Реби Џексон, била пријавени како исчезнати.

Нејзините внуци го пријавиле случајот во полиција, откако цела недела неможеле да стапат во контакт со нив. Истите велат дека најверојатно станува збор за киднапирање, поради тоа што Кетрин никогаш не одела никаде, без претходно да им јави.
Кетрин пред да исчезне требало да отпатува во Њу Мексико каде што концерт имале браќата Џексон.
Со нејзе била и нејзината најстара ќерка Реби Џексон, за која исто така нема никакви информации.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1