Tag Archives: majkl

Откриена шокантна тајна на починатиот крал на попот Мајкл Џексон

Повеќето жени би можеле да му завидуваат на Џексон поради големината на неговиот струк.

______________________________________________________________________________________________________

Мајкл Фелпс со 19 медали, најуспешен во историјата на ОИ

Иако не е во најдобра форма, пливачот кој ги брани боите на САД, Мајкл Фелпс, успеа да собере најмногу медали во историјата на Олимписките игри (ОИ).

______________________________________________________________________________________________________

Исчезна мајката на Мајкл Џексон – Семејството мисли дека е киднапирана

Мајката на починатата музичка легенда, Мајкл Џексон, 82-годишната Кетри Џексон и нејзината најстара ќерка Реби Џексон, била пријавени како исчезнати.

______________________________________________________________________________________________________

Му стигнала сметка од милион долари за телефон – се тужи со компанијата

Американецот Мајкл Смит води судски спор со компанијата AT&T бидејќи му доставила сметка за мобилниот телефон од 1 милион долари. Мајкл тврди дека сметката е направена со измама.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1