ФОТО: Скопјани шокирани од сметките за парно!


Декемвриските сметки за парно греење  на Балкан Енерџи Груп за парното греење во главниот град, пријатно ги изненадија граѓаните. Сметките се од нула, па до 500-600 денари по еден стан. Од компанијата објаснуваат дека станува збор за порамнување и дека на граѓаните кои биле во претплата сега им се пормануваат сметките, па затоа и тие се толку ниски.

ZaSe.mksmetka parno

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1